Bal Przebierańców 2016
29.01.2016.

W karnawale, w karnawale
Nie siedzimy w domu wcale.
Przymierzamy wstążki, szale,
Wybieramy się na bale.
Kolorową maskę bierz,
Baw się z nami, jeśli chcesz.
W karnawale, w karnawale,
Przystrojone wszystkie sale.
Dookoła przebierańcy,
każdy skacze, każdy tańczy.

bal2016.jpg29 stycznia 2016 roku, w naszym przedszkolu odbył się Bal Przebierańców, który poprowadził DJ oraz Pajacyk. Od rana dzieci przybywały do przedszkola w niezwykle kolorowych, pięknych i bajkowych strojach a sala zabaw zamieniła się w magiczny, kolorowy świat. Można było spotkać księżniczki, rycerzy, wróżki, piratów oraz innych bohaterów bajek. Wszyscy chętnie się bawili przy znanych piosenkach i ochoczo uczestniczyli w różnych zabawach i konkursach organizowanych przez DJ i Pajacyka. W czasie balu zamówiony fotograf wykonał zdjęcia uwieczniające wyjątkowe stroje dzieci. A kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Pozostały nam niezapomniane przeżycia i miłe wspomnienia.

bal.png

"Gramy dla Waldka" - akcja charytatywna
29.01.2016.

waldek1.jpg28 i 29 stycznia 2016 roku, w naszym przedszkolu odbyła się zbiórka pieniędzy w ramach akcji charytatywnej „Gramy dla Waldka”. Więcej informacji na temat tej akcji można przeczytać na stronach www.mosir.czeladz.pl. oraz facebook.com/mosir.czeladz. Nasze przedszkolaki jako wolontariusze spisały się wspaniale, a dzięki finansowemu wsparciu rodziców/opiekunów pomożemy Waldkowi.

Dyrektor oraz personel
serdecznie dziękują
wszystkim rodzicom/opiekunom
i przedszkolakom,
za zaangażowanie w organizowaną pomoc.

waldek.jpg

"Czary - Mary" - zajęcia biblioteczne
28.01.2016.
magik2.jpg
28 stycznia 2016 roku, dzieci z grupy 5 – latków A, wzięły udział w zajęciach bibliotecznych w Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Nogajowej w Czeladzi. Spotkanie pt. „Czary – Mary w bibliotece” tematycznie związane było z obchodami Dnia Iluzjonistów. Dzieci poznały najsłynniejszych magików oraz sztuczki iluzjonistyczne.

Zapraszamy do galerii.magic.gif

"Krecik i sanki" - spotkanie czytelnicze
26.01.2016.

krecik.jpg26 stycznia 2016 roku, dzieci spotkały się po raz kolejny z panią bibliotekarką z Filii Nr 1 ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Tym razem dzieci dowiedziały się jak powstaje śnieg po wysłuchaniu przygód krecika z książki Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Krecik i sanki”.

Zapraszamy do galerii.czytaniei.png

Dzień Babci i Dziadka 2016
22.01.2016.

dbid.jpg21 oraz 22 stycznia 2016 roku, w naszym przedszkolu odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wiersze, piosenki, tańce, życzenia to wszystko, co dzieci mogły ofiarować swoim ukochanym babciom i dziadkom, którzy gorąco oklaskiwali wnuczęta a niejednemu z nich zakręciła się łza w oku. Po zakończeniu części artystycznej honorowi goście zostali obdarowani przez wnuczęta własnoręcznie wykonanymi upominkami oraz zaproszeni na słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, pełnej uśmiechów, radości, wzruszeń i łez.

Zapraszamy do galerii.   linia_serce.gif

Pani Dyrektor wraz z personelem przedszkola,
składa serdeczne podziękowania
wszystkim rodzicom/opiekunom dzieci,
którzy swoimi wypiekami
uświetnili naszą uroczystość

DZIĘKUJEMY!!!

"Cztery mile za piec" - Teatr Skrzat
15.01.2016.

piec.jpg15 stycznia 2016 roku, nasze przedszkole odwiedził Teatr Skrzat z Krakowa z bajką pt. „Cztery mile za piec”. Przedszkolaki wraz z główną bohaterką Zosią wyruszyły do Baśniowej Krainy w poszukiwaniu jej lalki Petroneli. Po drodze spotkała wiele postaci, które pomagały jej znaleźć właściwą drogę. Dzieci aktywnie brały udział w przedstawieniu, wcielając się w role gąsek oraz jaworowych ludzi. Wesołe piosenki i zabawy oparte na motywach ludowych towarzyszyły dzieciom podczas całego przedstawienia, a gromkie brawa były nagrodą dla aktorów – tych dużych i małych.

teatrzyk.gif