Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa 2015
26.11.2015.

olimpiada.jpg26 listopada 2015 roku, dzieci z grupy 5 – latków B wzięły udział w Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Sportowej w Hali Sportowej MOSiR w Czeladzi pod patronatem Przedszkola Publicznego nr 7 im. „Bajkowej Przygody”, Przedszkola Publiczne nr 9 im. „Baśniowej Krainy”, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Urzędu Miasta Czeladź. Celem imprezy było propagowanie kultury fizycznej i promowanie sportu jako aktywnego wypoczynku i świetnej zabawy. Olimpiada rozpoczęła się uroczystym przemarszem wszystkich uczestników zabawy czyli reprezentacji czeladzkich przedszkoli. Każdą placówkę reprezentowała 10 – osobowa drużyna. Nasze przedszkole reprezentowali: Asia B., Amelka B., Natalka P., Magda S., Julia B., Mateusz P., Jeremi W., Dawid G., Kacper Sz., Bartek S. Nasze hasło, które zagrzewało do walki brzmiało: Na sukcesy nie czekamy, sport dla zdrowia uprawiamy”. Startowaliśmy w różnych konkurencjach takich jak: rzut woreczkiem do celu, skoki w worku, bieg z przeszkodami, bieg z piłeczką na łyżce, wyścig stonogi, przechodzenie przez szarfę, czołganie pod drążkami, talerzyki, itp. Rywalizacja była duża i dzieci wykazały ogromne zaangażowanie w zdrowej i uczciwej walce. Reszta grupa gorąco nas dopingowała na widowni, głośno krzycząc hasło, które zagrzewało do walki: Pepsi – cola, cola – pepsi, ci z czwóreczki, są najlepsi”. Po każdej konkurencji zostawały przyznawane punkty przez Jury, w składzie: Zastępca Burmistrza Miasta Czeladź – Pani Beata Zawiła, Zastępca Burmistrza Miasta Czeladź – Pani Elżbieta Dmitruk, Naczelnik Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej – Pani Małgorzata Ochęduszko – Ludwik, Inspektor Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej – Pani Justyna Lisowska, Radni Rady Miejskiej: Pani Irena Owczarz, Pan Kamil Kowalik, Pan Wojciech Maćkowski oraz Dyrektor MOSiR – Pan Henryk Michalski. Przedszkolaki radziły sobie tak wspaniale, że ostatecznie wszystkie zajęły pierwsze miejsce. Najprzyjemniejszą chwilą dla małych sportowców było wręczenie medali i dyplomów oraz pucharu przez Panią Burmistrz Beatę Zawiłą. Każdy olimpijczyk otrzymał drobne upominki. Olimpiada sportowa była super doświadczeniem sportowym przedszkolaków. Do przedszkola wróciliśmy w doskonałych humorach.

Zapraszamy do galerii. 

olimpiada.gif

 
Dzień Pluszowego Misia 2015
25.11.2015.
“Jest taka zabawka na świecie
Wszyscy dobrze o niej wiecie
Ma dwie łapki, brzuszek, uszka
Jest mięciutki jak poduszka
Każdy człowiek, mały, duży
Wie, do czego misio służy
Że on jest do przytulania
Do sekretów powierzania
Do płakania, gdy ci smutno
Do zabawy, gdy ci nudno
Do gniecenia, tarmoszenia
Do kochania i lubienia
Wszystkie misie w naszym kraju
Urodziny dzisiaj mają
Dzieci wraz z nimi świętują
Kochać misie obiecują !!!”

misie.jpg25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzisiaj do naszego przedszkola dzieci przyniosły swoje ulubione pluszaki: misie, miśki i misiaki. Razem z nimi tańczyły, śpiewały, rysowały i bawiły się. Jest to bardzo miłe święto.  Każdy posiada własnego ulubionego misia pluszowego. Jest on towarzyszem dzieci w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem – powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Wszystkim dopisywał dzisiaj dobry humor w towarzystwie pluszowych przyjaciół.

 

Zapraszamy do galerii.mis3.jpg

 
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
20.11.2015.

prawa1.jpg20 listopada 2015 roku, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka uchwalony przez Sejm RP w 2014 roku. Z tej właśnie okazji w grupach odbyły się pogadanki na temat praw dziecka, o ich potrzebach oraz o roli rodziców i opiekunów. Dzieci dzieliły się swoimi własnymi spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu wśród dzieci oraz o tym co może powodować, że mały człowiek jest smutny i co mu sprawia przykrość. My jako przedszkole wierzymy, że dobrze ugruntowana wiedza dziecka, poczucie jego własnej wartości oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem.

    Zapraszamy do galerii. prawa_dziecka_1.jpg

Niech się każdy dowie
I rozpowie w świecie całym,
Że dziecko to także człowiek,
Tyle, że jeszcze mały.
Dlatego ludzie uczeni,
Którym za to należą się brawa,
Chcąc wielu dzieci los odmienić,
Stworzyli dla Was mądre prawa.
Więc je na co dzień i od święta
Spróbujcie dobrze zapamiętać:

Nikt mnie siłą nie ma prawa zmuszać do niczego,
A szczególnie do zrobienia czegoś niedobrego.
 Mogę uczyć się wszystkiego, co mnie zaciekawi
I mam prawo sam wybierać, z kim się będę bawić.
 Nikt nie może mnie poniżać, krzywdzić, bić, wyzywać,
I każdego mogę zawsze na ratunek wzywać.
 Jeśli mama albo tata już nie mieszka z nami,
Nikt nie może mi zabronić spotkać ich czasami.
 Nikt nie może moich listów czytać bez pytania,
Mam też prawo do tajemnic i własnego zdania.
 Mogę żądać, żeby każdy uznał moje prawa,
A gdy różnię się od innych, to jest moja sprawa.

Tak się tu w wiersze poukładały
Prawa dla dzieci na całym świecie,
Byście w potrzebie z nich korzystały
Najlepiej, jak umiecie.
 
 
W głębinach mórz i oceanów" - zajęcia biblioteczne
19.11.2015.

rybka.jpg19 listopada 2015 roku, dzieci z grupy 5 – latów B wzięły udział w zajęciach bibliotecznych w Filii Nr 1 MBP nawiązujących tematyką do Dnia Rybaka. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną i wiele książek pokazujące życie stworzeń żyjących w oceanach i morzach. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały kolorowe prace plastyczne.

 

              Zapraszamy do galerii.zlotarybka.gif

 
"Świat dzikich zwierząt" - spotkanie czytelnicze
18.11.2015.

xi..jpg18 listopada 2015 roku, dzieci spotkały się po raz kolejny z panią bibliotekarką z Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Dzisiaj przedszkolaki poznały książkę Agnieszki Frączek pt. „Świat dzikich zwierząt” dzięki, której mogły lepiej poznać zwyczaje egzotycznych zwierząt ale także usłyszeć odgłosy jakie one wydają.

 

 

           Zapraszamy do galerii.xi.jpg

 
Informacja o dyżurze wakacyjnym 2016 !!!
13.11.2015.
Informujemy wszystkich zainteresowanych Rodziców/Opiekunów
naszych przedszkolaków,
że dyżur wakacyjny w roku 2016,
będą pełniły następujące placówki:

Lipiec 2016:

Przedszkole Publiczne nr 4 im. Słonecznego uśmiechu
ul. Miasta Auby 14, 41-250 Czeladź
tel: 32 265 26 41

Przedszkole Publiczne nr 5 im. Przyjaciół Jeżyka Tuptusia
ul. Krótka 1, 41-253 Czeladź
tel: 32 265 38 35


Sierpień 2016:


Przedszkole Publiczne nr 11 im. Kolorów Tęczy
ul. Kombatantów 2, 41-250 Czeladź
tel: 32 265 13 25
 
Zapisy na dyżur będą się odbywały w maju 2016 roku. 
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 34 - 44 z 721