"Dyzio Leniuszek" - Teatr Skrzat
26.10.2015.

dyzio.jpg26 października 2015 roku, dzieci obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Dyzio Leniuszek” w wykonaniu aktorów z krakowskiego Teatru Skrzat. Dzieci z zainteresowaniem śledziły przygody Dyzia, który nie lubił się kąpać, uczyć i pracować. Nie używał także magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam, co bardzo przeszkadzało innym w codziennym życiu. Po kilku ważnych radach i pomocy naszych przedszkolaków Dyzio postanowił się zmienić.

Zapraszamy do galerii.teatrzyk.gif

"Walizka czarodzieja' - spotkanie czytelnicze
21.10.2015.

x..jpg21 października 2015 roku, dzieci spotkały się po raz kolejny z panią bibliotekarką z Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Nogajowej w Czeladzi, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały wierszy z książki Doroty Gellner pt. „Walizka czarodzieja” i przeniosły się do świata sympatycznych bohaterów: czarodziejów, smoków, krasnoludków i mnóstwa innych wesołych postaci.

Zapraszamy do galerii.x.jpg

Dzień Postaci z Bajek - zajęcia biblioteczne
20.10.2015.

4.jpg20 października 2015 roku, dzieci z grupy 4 – latków, wzięły udział w zajęciach bibliotecznych w Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Nogajowej w Czeladzi. Spotkanie pt. „Elfy, trolle, krasnoludki” poświęcone było Dniu Postaci z Bajek, które jest obchodzone we wrześniu. Spotkania w bibliotece sprzyjają obcowaniu z literaturą dziecięcą, słowem pisanym i rozwijają zainteresowania czytelnicze od najmłodszych lat. A nie ma nic przyjemniejszego i interesującego jak spotkanie z tajemniczymi postaciami z bajek i baśni, które pomagają rozwijać wyobraźnię. 4 – latki wykazały się dużą znajomością bajek i występujących w nich postaci.

Zapraszamy do galerii.ksiki.gif

Dzień Edukacji Narodowej 2015
16.10.2015.

de5..jpg16 października 2015 roku, w Hali MOSiR w Czeladzi odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Najbardziej zasłużeni dyrektorzy i nauczyciele czeladzkich placówek oświatowych, odebrali z rąk Burmistrza – Pana Zbigniewa Szaleńca, życzenia oraz nagrody specjalne. W wyróżnionym gronie znalazła się nasza Pani Dyrektor – Barbara Węgrzyn, która otrzymała nagrodę Burmistrza Miasta Czeladź za wybitne osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze i organizacyjne.

kwiaty6.gif

de.jpgNatomiast Pani Marta Wojciechowska dołączyła do grona nauczycieli mianowanych, a kilka dni wcześniej Pani Ewa Żebrowska została wyróżniona za zaangażowanie w działalność Związku Nauczycielstwa Polskiego. Władze życzyły wszystkim pracownikom oświaty dalszych sukcesów zawodowych i wytrwałości. Gratulujemy !!!

Światowy Dzień Mycia Rąk 2015
15.10.2015.

rece2_1.jpg15 października 2015 roku, już po raz czwarty obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Celem akcji jest uświadamianie i kreowanie nawyków mycia rąk u najmłodszych. Tak jak w poprzednich latach akcję poprowadzili Państwo Monika i Łukasz Wesołowscy – rodzice Jeremiego, będący wolontariuszami Firmy Unilever Poland Services Sp. z o.o. w Katowicach. We wszystkich grupach wiekowych, nasi goście przeprowadzili pogadanki, gry i zabawy edukacyjne, które pozwoliły zwiększyć świadomość dzieci w zakresie higieny rąk. Nie obyło się oczywiście bez zademonstrowania techniki prawidłowego mycia rąk, przypomnieniu dzieciom, że równie ważne jest także ich wytarcie do sucha. Następnie w łazience dzieci mogły zaprezentować jak poprawnie potrafią umyć ręce. Dzisiejsza akcja pozwoliła dzieciom utrwalić wiedzę na temat właściwej higieny rąk i zrozumieć jej wpływ na zdrowie. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom i naklejki.

Zapraszamy do galerii.rece.jpg

Pani Dyrektor wraz z personelem i dziećmi,
składa serdeczne podziękowania
Firmie Unilever Poland Services Sp. z o.o. w Katowicach.
oraz Państwu Wesołowskim,
za zorganizowanie i przeprowadzenie
edukacyjnego spotkania.

so_logo1.gif

Dzień Nauczyciela 2015
14.10.2015.

dn_1.jpg14 października podobnie jak w całym kraju obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej czyli Dzień Nauczyciela. Z tej okazji dzieci z grupy 5 – latków B pod opieką Pani Marty – przygotowały dla wszystkich pracowników naszego przedszkola – wesołe skecze oraz wiersze z życzeniami. Poza tym wszystkie dzieci wraz z rodzicami/opiekunami przygotowały niespodzianki swoim Paniom – laurki i życzenia, które sprawiły, że wszyscy pracownicy poczuli się potrzebni, doceniani i lubiani. Dziękujemy za wszystkie miłe słowa i kwiaty.

kwiaty.jpg

Pani Dyrektor wraz z całym personelem
Przedszkola nr 4 im. Słonecznego uśmiechu,
pragnie złoży serdeczne podziękowania
wszystkim dzieciom i rodzicom/opiekunom,
za pamięć i życzenia
z okazji Dnia Edukacji Narodowej.