Dzień Chłopaka 2015
30.09.2015.
chlopak1.jpgW tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

30 września 2015 roku, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki wraz z wychowawczyniami złożyły chłopcom życzenia. Nie zabrakło zabaw, gier i konkursów przy których wszyscy świetnie się bawili.

Zapraszamy do galerii.chlopak.jpg

"Na Rusinowej Polanie" - Baśniowa Kapela
24.09.2015.

polana..jpg24 września 2015 roku, po raz pierwszy w tym roku szkolnym, gościliśmy artystów z Baśniowej Kapeli – Państwa Szafrańców z przedstawieniem muzycznym pt. „Na Rusinowej Polanie”. Z ogromnym zainteresowaniem dzieci poznały perypetie dwóch owieczek - Bazi i Kuby, wilka Fajtłapy i niedźwiedzia Zbójmiśka. Dzieci aktywnie wtórowały artystom w śpiewaniu piosenek. Koncerty tego zespołu są wyjątkowo piękne i lubiane przez naszych przedszkolaków.

Zapraszamy do galerii.polana.jpg

Rada Rodziców w roku szkolnym 2015/16
23.09.2015.

Rada Rodziców w roku szkolnym 2015/16

linie_2.gif

Przewodnicząca - Pani Magdalena Oleszek mama Cezarego z grupy 3-latków

Z-c przewodniczącej - Pani Edyta Ernt - Domagała mama Marcela z grupy 5-latków A

Skarbnik - Pani Monika Wesołowska mama Jeremiego z grupy 5-latków B

Sekretarz - Pani Wioletta Zenderowska mama Szymona z grupy 5-latków A

Członkowie:

• Pani Agnieszka Banaś - mama Oliwii z grupy 3-latków
  • Pani Marta Suska - Jach - mama Bartka z grupy 4 - latków
  • Pani Katarzyna Peljak - Wójcik - mama Miłosza z grupy 5-latków B

Dzień Przedszkolaka 2015
21.09.2015.

dprzedsz...jpg21 września 2015 roku, wszystkie dzieci w naszym przedszkolu, obchodziły swoje święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, który przypada na 20 września. Ponieważ dzień ten wypadł w tym roku w niedzielę, my świętowaliśmy w poniedziałek. Z tej okazji wychowawczynie postarały się dostarczyć dzieciom okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. W dzisiejszym dniu życzymy wszystkim dzieciom uśmiechu od ucha do ucha oraz dużo radości z przebywania w przedszkolu !!!

Zapraszamy do galerii.dzie_przedszkolaka.jpg

"Sprzątanie Świata 2015" pod hasłem "Wyprawa - poprawa"
18.09.2015.

sprzatanie3..jpg18 września 2015 roku, 4, 5 i 6 – latki aktywnie przyłączyły się do 22 akcji „Sprzątanie świata – Polska 2015” pod hasłem „Wyprawa - poprawa”. Celem międzynarodowej kampanii organizowanej od kilkunastu lat jest: budzenie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie różnorodnych działań na rzecz ochrony środowiska. W ramach tegorocznej edycji kampanii zwrócono uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie. Akcję poprzedził cykl zajęć o tematyce przyrodniczo – ekologicznej, na których dzieci dowiedziały się o niebezpieczeństwach, jakie zagrażają środowisku przyrodniczemu oraz co można zrobić aby świat wokół nas był piękny i czysty. Dzisiaj dzieci zaopatrzone w jednorazowe rękawice i worki na śmieci ochoczo ruszyły do oczyszczania terenu wokół przedszkola.

Zapraszamy do galerii.sprzatanie2.jpg

"Sum wąsaty i inne logopedyczne tematy" - spotkanie czytelnicze
16.09.2015.

ix...jpgOd kilku lat w naszym przedszkolu organizowane są raz w miesiącu, czytelnicze spotkania dzieci z paniami z Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Nogajowej w Czeladzi, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Także w roku szkolnym 2015/16 kontynuujemy nasze spotkania. 16 września 2015 roku, odbyło się pierwsze powakacyjne czytanie. Zbiór wierszyków Urszuli Kozłowskiej pt. „Sum wąsaty i inne logopedyczne tematy” stworzył wspaniałą okazję do logopedycznych zabaw usprawniających narządy mowy poprzez cmokanie, parskanie, gwizdanie, powtarzanie trudnych sylab. Dzieciom spodobali się bohaterowie: sepleniący sum, żaba grająca w brydża czy rak w tataraku.

Zapraszamy do galerii.ix.jpg