Wakacyjne życzenia !!!
29.06.2015.
wakacje15.jpg

Drogie dzieci i rodzice/opiekunowie !!!

Serdecznie życzymy,
aby nadchodzące wakacje
były radosne, ciekawe, słoneczne,
a przede wszystkim bezpieczne,
by sprzyjały poznawaniu nowych miejsc
i zawieraniu nowych przyjaźni.
Życzymy, by wakacje
były czasem zasłużonego i efektywnego odpoczynku,
byśmy wszyscy mogli nabrać sił,
zapału do pracy i do wesołych zabaw w przedszkolu
w kolejnym roku szkolnym

Dyrektor wraz z personelem Przedszkola Nr 4

Zajęcie adaptacyjne 2015
25.06.2015.
- Puk, puk, puk!
- Kto tam?
- To ja Twoje przedszkole.
Przychodzę Cię zaprosić na spotkanie.
Weź tatę i mamę i przyjdź,
Powitają Was miłe panie.
Zwiedzisz kolorowe sale,
A w każdej z nich samochody i lale.
Zachwycę Cię zabawkami i nowymi kolegami.
Poznasz, co to zabawa,
Przyjdź i zobacz Słoneczne Przedszkole nr 4,
to świetna zabawa!

zaj._adapt..jpg25 czerwca 2015 roku, w przedszkolu odbyło się zajęcie adaptacyjne dla maluszków, które zaczną przygodę z naszym przedszkolem 1 września. Zajęcie poprowadziły Panie: Sylwia i Ewa, które będą wychowawczyniami maluchów. Rodzice/opiekunowie wraz ze swoimi dziećmi uczestniczyli we wspólnych zabawach kołowych, ruchowych i muzycznych, masażykach oraz w zajęciach plastycznych. Głównym założeniem zajęcia adaptacyjnego było zmniejszenie stresu związanego z nową sytuacją, nowym otoczeniem oraz przyzwyczajanie do obecności innych dzieci i osób dorosłych. Rodzice/opiekunowie mieli możliwość obserwacji dziecka w grupie rówieśniczej, wspólnej zabawy oraz sposobność poznania innych rodziców i nauczycielek. Mamy nadzieje, że zarówno maluszki jak i ich rodzice/opiekunowie nabrali przekonania, że czas spędzany w naszym przedszkolu będzie bezpieczny, miły i radosny. Życzymy wspaniałych wakacji i zapraszamy do przedszkola 1 września.

Zapraszamy do galerii.dzieci_3.jpg

Program wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2015/16
23.06.2015.
    DECYZJĄ Nr 1/2014/15 z 12 CZERWCA 2015 ROKU
Dyrektor Przedszkola nr 4 im. Słonecznego uśmiechu
dopuszcza do użytku i realizacji we wszystkich grupach wiekowych
w roku szkolnym 2015/16
program wychowania przedszkolnego:

Od Przedszkolaka do Pierwszaka.
 Program Wychowania Przedszkolnego.
Autorstwa Iwony Brody.
Wydawnictwo WSiP.
pp4.jpg

Z treścią programu można się zapoznać w dziale Dokumenty ----> Programy

Życzenia z okazji Dnia Taty !!!
23.06.2015.
tata3.jpg

Akcja "Posadź swoje drzewko"
19.06.2015.

drzewko.jpgW tym roku szkolnym nasze przedszkole przystąpiło do akcji „Posadź swoje drzewko”, którego organizatorem jest Fundacja Ekologiczna „Silesia” w Katowicach, a jednostką finansującą nasadzenia jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Cele akcji jest m.in.: popularyzacja budowy mini ogrodów botanicznych i mini arboretów, wzbogacenie w zieleń krajobrazu terenu województwa śląskiego, poprawa estetyki terenu placówek oświatowo – wychowawczych, wzrost świadomości środowiskowej, rozbudzenie odpowiedzialności i troski za środowisko wokół, budowanie więzi emocjonalnej z przyrodą oraz kształtowanie właściwego stosunku do świata żywego.
 drzewko2.jpg

Zagospodarowanie terenów wokół naszej placówki pomoże w wychowywaniu młodego pokolenia w poczuciu odpowiedzialności i troski za środowisko lokalne. Przedszkolaki mają możliwość poznania różnych odmian iglaków i krzewów ozdobnych, a także brać czynny udział w ich pielęgnacji.
logo1.jpg

Pożegnanie Przedszkola 2015
19.06.2015.

11111..jpg19 czerwca 2015 roku, w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Pożegnania przedszkola przez najstarsze dzieci. Wśród gości oprócz rodziców/opiekunów byli m.in.: Burmistrza Miasta Czeladź Pan Zbigniew Szaleniec, Kierownik Referatu Edukacji Pani Ilona Grudzień, Prezes ZNP Pani Maria Kańtoch, Kierownik Filii Nr 1 MBP Pani Aneta Homel oraz Wicedyrektor MZS SP2 Pani Joanna Czerniakowska. Zaproszonych gości powitała Pani Dyrektor, która potem oddała głos przedszkolakom, które pożegnały się ze swoimi paniami i młodszymi kolegami, prezentując przygotowany program artystyczny. Wiersze i piosenki opowiadały o pożegnaniu, tęsknocie, ale i nowych zadaniach czekających przed przyszłymi uczniami. W pożegnaniu starszych kolegów wzięły udział także dzieci z młodszych grup i podziękowały za przyjaźń oraz wspólnie spędzony czas. Złożyły także uroczystą przysięgę, w której obiecywały być godnymi następcami starszaków i przejęły totem „Słonecznego uśmiechu”. Po części artystycznej Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za występ i życzyła sukcesów na dalszym szczeblu edukacji jakim będzie szkoła a rodzicom/opiekunom podziękowała za współpracę i zaufanie. Na zakończenie uroczystości goście z Urzędu Miasta wręczyli dzieciom dyplomy ukończenia przedszkola oraz pamiątkowe kubki z logo przedszkola. Rodzice w imieniu swoim i swoich dzieci podziękowali Pani dyrektor, nauczycielkom i wszystkim pracownikom przedszkola za serce, trud oraz cierpliwość okazaną ich pociechom. Po oficjalnej części, już w salach były pamiątkowe zdjęcia, uściski, łzy bo smutno jest rozstać się z salą, kolegami, koleżankami i paniami, z osobami, z którymi spędziło się wiele miłych chwil. Wszystkim dzieciom życzymy udanych wakacji i wielu sukcesów w szkole.

Zapraszamy do galerii.1111_1.jpg