"Zróbmy coś dobrego" - Baśniowa Kapela
08.06.2015.

zrobmy.jpg8 czerwca 2015 roku, po raz kolejny gościliśmy artystów z Baśniowej Kapeli – Państwa Szafrańców z przedstawieniem muzycznym pt. „Zróbmy coś dobrego”. Aktorzy wcielając się w postać Emilki i Arka, uczyli radzić sobie z problemami jakie spotykają dzieci w codziennym życiu. Dzieci wraz z wykonawcami śpiewali piosenki, a nawet wcielali się w rolę głównych bohaterów. Wszyscy świetnie się bawili.

Zapraszamy do galerii.zrobmy_cos_dobrego_1.jpg

"Z przedszkola na stadion"
01.06.2015.

dd4.jpg1 czerwca 2015 roku, dzieci z grupy 5, 6 – latków wzięły udział w I edycji Dnia Dziecka pod hasłem „Z przedszkola na stadion”, którego organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miasto Czeladź. W imprezie uczestniczyły dzieci ze wszystkich przedszkoli i SP nr 3 na płycie stadionu im. Józefa Pawełczyka w Czeladzi. Dzieci rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach sportowych w 16 strefach pod okiem trenerów i instruktorów, m.in. brały udział w zajęciach Capoeiry, zabawach z piłką nożną, siatkówce, tańczyły zumbę. Zainteresowaniem cieszyły się konkurencje z szarfami, chustą Klanza oraz stanowisko, gdzie dzieci mogły tworzyć ogromne bańki mydlane. Można było też odpocząć przy stolikach i narysować wakacyjne obrazki. Jedną z głównych atrakcji imprezy była smoczyca Klara, która rozdawała wszystkim dzieciom cukierki oraz lizaki. Na zakończenie udanego dnia każdy uczestnik imprezy został nagrodzony medalem oraz słodyczami a placówki sprzętem sportowym (hula – hop). Nagrody były wręczane przez władze naszego miasta oraz organizatorów. Dzieci wróciły do przedszkola zmęczone ale bardzo zadowolone z tak spędzonego czasu.

Zapraszamy do galerii.pika_1.jpg

Dzień Dziecka na sportowo - "Mały Olimpijczyk"
01.06.2015.

dd2.jpg1 czerwca 2015 roku, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziecka na sportowo pod hasłem „Mały Olimpijczyk”. Wykorzystując atut naszego dużego ogrodu wychowawczynie przygotowały olimpiadę sportowa dla dzieci z wszystkich grup wiekowych. Przedszkolaki podzielone na 3 grupy wiekowe, były podzielone na 2-3 zespoły, które ze sobą rywalizowały w różnych konkurencjach, np. bieg do szarfy, przenoszenie piłeczki na łyżce, celowanie piłką lub woreczkiem do bramki/kosza, układanie piramidy z klocków, slalom między chorągiewkami, bieg w workach, tunel, przeciąganie liny, skoki na piłce i itp. W dzieci wstąpił ogromny duch walki – nikt nie czuł się przegrany, tak więc wszyscy otrzymali dyplomy Małego Olimpijczyka i słodycze. Na zakończenie olimpiady dzieci bawiły się przy muzyce. Miłą niespodzianką na koniec dnia były lody na podwieczorek.

Zapraszamy do galerii.dd3.jpg

dzieci_6.gif

Życzenia z okazji Dnia Dziecka
29.05.2015.
dd1.jpgKochane przedszkolaki
z okazji waszego święta – Dnia Dziecka
życzymy wam,
aby codziennie spotkało was
coś miłego i dobrego,
uśmiechu od ucha do ucha
od rana do wieczora,
nieustannego odkrywania piękna
i wspaniałości świata,
rozwijania swoich licznych talentów
oraz radosnego, twórczego
i bezpiecznego pobytu
w naszym słonecznym przedszkolu
................................
Personel Przedszkola Nr 4

Sztolnia i Izba Regionalna w MZS w Czeladzi
29.05.2015.

dscf1463_200x150.jpg29 maja 2015 roku, dzieci z grupy 5, 6 – latków zwiedziły Sztolnię i Izbę Regionalną w Miejskim Zespole Szkół w Czeladzi. Przedszkolaki dowiedziały się, że sztolnia została zbudowana przez ratowników KWK ”Saturn”, zobaczyły sprzęt górniczy, np.: podnośnik hydrauliczny, wrębiarkę, kilof, pochłaniacz, ładunki wybuchowe, czapki górnicze. Oczywiście w „Mini Kopalni” nie zabrakło prawdziwego węgla. Natomiast Izba Regionalna została otwarta w 1995 roku i podzielona została na trzy części: historyczną, kuchenną i mieszkalną. W części historycznej dzieci zobaczyły wiele starych dokumentów, fotografii, książek, obrazujących dawny wygląd Czeladzi i jej mieszkańców. W części kuchennej przedszkolaki zobaczyły sprzęty gospodarstwa domowego sprzed 50 lat, m.in.: żelazka „z duszą”, porcelanowe i gliniane naczynia, pralki do ręcznego prania tzw. tarki. W części mieszkalnej dzieci z zainteresowaniem obejrzały przedmioty związane z życiem codziennym, np.: drewniane łóżko z siennikiem, skrzynkowy zegar czy komodę z ukrytą szufladką, sekretarzyk na dokumenty i kroniki. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom zwyczajów i tradycji naszego zagłębiowskiego regionu.

Zapraszamy do galerii. kwiatki2_1.gif

Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi
oraz młodzieży MZS
za pouczające spotkanie
Przedszkolaki z PP4

Dzień Mamy i Taty 2015
27.05.2015.

mama1.jpg27 maja 2015 roku, odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość szczególna - świętowaliśmy bowiem Dzień Mamy i Taty. Dzień Mamy i Taty to bardzo szczególne dni, gdyż pozwalają dzieciom na wspólne przeżywanie radości i okazywanie miłości rodzicom poprzez czynne uczestnictwo w uroczystości z okazji ich święta. Tak więc i dzisiaj były życzenia, piosenki i tańce a po występie życzenia, całusy i prezenty własnoręcznie wykonane przez dzieci oraz wiele uśmiechów i radości.

Zapraszamy do galerii.mama2.jpg

kwiaty5_1.gif