Dzień Bibliotekarza - zajęcia biblioteczne
07.05.2015.

pasowanie_6l.jpg7 maja 2015 roku, dzieci z grupy 5, 6 – latków wzięły udział w zajęciach bibliotecznych w Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Nogajowej w Czeladzi. 8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza – i właśnie temu świętu poświęcone było dzisiejsze spotkanie. Dzięki comiesięcznym spotkaniom nasze przedszkolaki bardzo dobrze wiedzą na czym polega praca bibliotekarza ale z chęcią obejrzały wiele ciekawych książek i czasopism i przypomniały sobie zasady panujące w bibliotece. Na zakończenie ostatniego spotkania odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika.

Grupa 5, 6 – latków wraz z paniami
życzą wszystkim pracownikom biblioteki
z okazji ich święta,
ciekawych pomysłów i energii w krzewieniu kultury
oraz coraz większej rzeszy czytelników.

Zapraszamy do galerii.ksiki2_1.jpg

Podziękowania - Zbieram 1%
07.05.2015.

1.jpegDrodzy Rodzice/Opiekunowie !!!

Miło nam Państwa poinformować, że zakończyła się kolejna edycja akcji „Zbieram 1% dla mojego przedszkola” – etap rozliczenia z urzędem skarbowym – mamy już za sobą. Składamy serdeczne podziękowania każdej osobie, która wskazała Fundację Studencką Młodzi – Młodym z Częstochowy w swoim zeznaniu podatkowym.

Pragniemy także poinformować, że za pieniądze, które wpłynęły do Organizacji Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna szkoła” w Mysłowicach – za rok rozliczeniowy 2012 – zakupiliśmy kserokopiarkę (1 471,78 zł.), natomiast za pieniądze, które wpłynęły na konto Fundacji Studenckiej „Młodzi – Młodym” z Częstochowy – za rok 2013 – aparat fotograficzny Nikon Coolpix (928,98 zł.).

Dziękuję w imieniu swoim, personelu i dzieci.

Dyrektor – mgr Barbara Węgrzyn

kwiaty31.gif

"Odkryj Kosmos ze złotym Misiem Haribo"
06.05.2015.

haribo2.jpgDzieci z grupy 4 – latków, przystąpiły do XIV edycji programu edukacyjnego Akademia Misia Haribo pt. „Odkryj kosmos ze złotym Misiem Haribo”. W tegorocznej edycji konkursu Złoty Miś Haribo zaprasza przedszkolaków i ich opiekunów do odbycia kosmicznej podróży. Nasze przedszkolaki otrzymały bezpłatny kreatywny zestaw z grą, który umożliwi zdobycie wiedzy o Układzie Słonecznym. Dzięki grze i materiałom dydaktycznym dzieci zamienią się w konstruktorów i zaprojektują pojazd kosmiczny na konkurs plastyczny, w którym wezmą udział.

haribo.jpeg

"Granie i drganie - czyli skąd się bierze dźwięk?"
05.05.2015.

dzwiek.jpg5 maja 2015 roku, wszystkie przedszkolaki wzięły udział w kolejnych warsztatach firmy edukacyjnej Wesoły Odkrywca pt. „Granie i drganie - czyli skąd się bierze dźwięk”. Tym razem przedszkolaki obserwowały przedmioty wydające dźwięki. Przekonaliśmy się, że dźwięki można wytwarzać wykorzystując różne sposoby, ale zawsze przedmioty które je wydają drgają. Okazało się również, iż dźwięk nie tylko słychać - można go poczuć za pomocą kamertonu. Rozmawialiśmy przez telefon z plastikowych kubków i sznurka, słuchaliśmy bicia serca za pomocą "stetoskopu" z gumowego węża i lejka. Po raz kolejny dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy.

Zapraszamy do galerii.chemik1.jpg

22.04.2015.

ziemia2.jpg22 kwietnia 2015 roku, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. We wszystkich grupach przeprowadzone były zajęcia mające na celu wzbogacenie wiedzy dzieci na temat ekologii, a w szczególności uświadomienie konieczności ochrony środowiska, oszczędzania wody, energii, segregowania śmieci oraz o właściwym zachowaniu na łonie natury.

Zapraszamy do galerii.ziemia.jpg

"A wiosna przyszła pieszo" - Przegląd Poezji Dziecięcej
16.04.2015.

wiktorka.jpg16 kwietnia 2015 roku, w Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu, odbył się XV Jubileuszowy Przegląd Poezji Dziecięcej pt. „A wiosna przyszła pieszo” organizowany przez Przedszkole Miejskie Nr 12 w Sosnowcu. Nasze przedszkole w tym konkursie reprezentowała Wiktorka Kidawa z grupy 5,6 – latków, recytując wiersz Władysława Broniewskiego „Pierwiosnek”. Gratulujemy Wiktorce talentu recytatorskiego, za który została nagrodzona dyplomem i książką.

Zapraszamy do galerii.biedronki.jpg