Życzenia Wielkanocne !!!

życzy Dyrektor wraz z personelem Przedszkola nr 4 w Czeladzi

"Książki zabawki" - zajęcia biblioteczne
02.04.2015.

zabawki.jpg2 kwietnia 2015 roku, dzieci z grupy 4, 5 – latków wzięły udział w zajęciach bibliotecznych w Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Nogajowej w Czeladzi. Tematyka spotkania poświęcona była „Książkom zabawkom, czyli Międzynarodowemu Dniu Książki dla Dzieci. Książki zabawki podobają się dzieciom gdyż posiadają zróżnicowane kształty, formy, wykonane są z różnych materiałów takich jak plastik, guma, różnego rodzaju tkaniny. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem obejrzały książki zabawki, które można wykorzystać do czytania, nauki i zabawy. Są one dla dzieci bardzo atrakcyjne wizualnie, frapujące i przykuwające uwagę. Czas w bibliotece jak zawsze upłynął bardzo szybko i pouczająco.

Zapraszamy do galerii.ksiki_3.gif

Konkurs wielkanocny - rozstrzygnięty !!!
01.04.2015.

jajko.jpg1 kwietnia 2015 roku, został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Wielkanocna pisanka”, którego organizatorem była Rada Rodziców naszego przedszkola. Prace konkursowe wykonane były różnymi technikami, bardzo pomysłowe i oryginalne. Dzieci wraz z rodzicami wykazały się pomysłowością i niezwykłą starannością. Jury w składzie: Pani Monika Wesołowska i Pani Wioletta Zenderowskaprzedstawicielki Rady Rodziców oraz Pani Barbara Węgrzyn i Pani Iwona Cygnarowskaprzedstawicielki Przedszkola podczas oceny prac konkursowych, wzięły pod uwagę przede wszystkim samodzielność wykonania pracy przez dziecko. Jury przyznało 3 miejsca:

I miejsce dla Klaudii Bystrowskiej z grupy 5, 6 - latków

II miejsce dla Jakuba Kaczmarka z grupy 5, 6 - latków

III miejsce dla Amelii Bieleckiej z grupy 4 – latków.

Dzieci zostały nagrodzone pięknymi książkami i innymi drobnymi upominkami. Gratulujemy wszystkim.

Zapraszamy do galerii.wielkan.jpg

Dyrektor Przedszkola Nr 4 wraz z personelem
serdecznie dziękuje Radzie Rodziców,
a w szczególności Paniom:
Monice Wesołowskiej
i Wiolettcie Zenderowskiej
za zaangażowanie się w zorganizowanie konkursu

Zajęcie pokazowe w SP2
31.03.2015.

sp2.jpg31 marca 2015 roku, dzieci z grupy 5, 6 – latków uczestniczyły w zajęciach pokazowych z języka angielskiego, zorganizowanych przez nauczycieli z Miejskiego Zespołu Szkół – Szkoła Podstawowa nr 2 w Czeladzi. Tematyka zajęć poświęcona była „Świętom Wielkanocnym” i zwyczajom świątecznym panującym w innych krajach. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wzięły udział w zabawach ruchowych, wyścigach z „jajkiem”, poszukiwaniach ukrytych jajek. Spotkanie było dla przedszkolaków okazją do lepszego poznania szkoły – miejsca, w którym od września rozpoczną swoją przygodę z edukacją.

wielkanoc_2.gif

Wielkanocna bajka
31.03.2015.

teatr_wielkanocny.jpg31 marca 2015 roku, dzieci z grupy 4 – latków wystawiły przedstawienie teatralne pt. „Wielkanocna bajka”. Dzieci pod opieką Pani Marty, przygotowywały się do występu – ucząc się ról, wykonując elementy dekoracji oraz ćwicząc ruchy sceniczne. Przedszkolaki wcieliły się m.in. w role: baranków, zajączków, kurczaczków i pisanek. Występ małych aktorów obejrzeli i oklaskiwali koledzy i koleżanki ze wszystkich grup wiekowych. 4 – latki zaintrygowane przygodą z teatrem, pantomimom i tańcem z chęciom przygotują następne przedstawienia.

Zapraszamy do galerii.bajkaw.jpg

"Czarowanie elektryzowanie"
25.03.2015.

elektryzowanie.jpg25 marca 2015 roku, wszystkie przedszkolaki wzięły udział w warsztatach firmy edukacyjnej Wesoły Odkrywca pt. „Czarowanie elektryzowanie”. Tym razem przedmiotem eksperymentowania było elektryzowanie, np. poprzez pocieranie włosów czy ubrań. Dzięki praktycznym działaniom oraz zabawę dzieci poznały m.in pojęcie ładunków elektrycznych – dodatnich i ujemnych, które nie zawsze się „lubią” a więc się odpychają. Za pomocą maszyny elektrostatycznej przedszkolaki wytwarzały ładunki elektryczne. Jak zwykle warsztaty z Wesołym Odkrywcą pozwoliły dzieciom zdobyć nowe wiadomości i umiejętności z zakresu fizyki, chemii i biologii oraz pobudziły naturalną ciekawość. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie z Wesołym Odkrywcą.

Zapraszamy do galerii.chemik.jpg